Respect My Way

HISTORIE

Rozmowa 7

KIEROWCA: Ireneusz Musiał

Dlaczego zdecydował się Pan na zawód kierowcy?

Mój ojciec mnie do tego zainspirował. Był dla mnie wielkim autorytetem w dzieciństwie. Dorastając patrzyłem jak wraca z pracy szczęśliwy, opowiadał mi jak minął mu dzień. To chyba największa inspiracja. Zainteresowałem się autami, zacząłem je naprawiać już jako nastolatek, potem wsiadłem za kółko. Moim marzeniem było zdobyć prawo jazdy każdej kategorii i pomijając prowadzenie autobusu- mogę poruszać się każdym pojazdem!

Za co ceni Pan swoją pracę?

Jestem kierowcą i mechanikiem całe życie. Obecnie czekam już  na emeryturę, ale dawniej ceniłem swoją pracę za to, że dawała mi poczucie wolności. Nie musiałem przebywać w jednym miejscu przez osiem godzin zamknięty w magazynie lub w hali. Mogłem przy okazji zwiedzać, poznawać nowe miejsca i różnych ludzi.

Dużo plusów, ale pewnie są też te ciemne strony…

Oczywiście, całkiem sporo. Kilka razy uczestniczyłem w wypadku i doznałem urazów. Poza tym kierowcy niestety są unieruchomieni w kabinie. Mój kręgosłup po tylu latach siedzenia za kółkiem nie jest w najlepszym stanie. Nie dbałem o aktywność i dziś tego bardzo żałuję…

Czy może Pan opowiedzieć nam o czymś wyjątkowym z trasy?

Chyba jedną z najbardziej niewiarygodnych rzeczy, która przytrafiła mi się na trasie, to brak większych awarii. Nie zdarzyło mi się nigdy coś na tyle poważnego, żeby unieruchomiło mnie na kilka dni. Uratowałem na trasie też kilka zwierząt. Zdarzało się, że dostrzegałem w polu, w rowie małego kotka i jeśli udało mi się zatrzymać- zabierałem go ze sobą do domu. Raz nawet w ten sposób uratowałem żółwia! Wystraszyłem się i zjechałem na pobocze, bo wydawało mi się, że jestem śpiący i widzę poruszający się kamień. Miałem tego żółwia przez kilka lat.

Pozostałe historie

Rozmowa 29

Kierowca: Jarosław Frej Co pana skłoniło do zostania kierowcą zawodowym? Myślę, że zadziałały dwa aspekty.

Czytaj dalej »

Rozmowa 28

Kierowca: Krzysztof Kubiak Co Pana skłoniło, żeby zostać zawodowym kierowcą? Ja mam 66 lat, ten

Czytaj dalej »

Rozmowa 27

Kierowca: Karolina Jaśkowska Jak to się stało, że zdecydowała się Pani na pracę jako kierowczyni

Czytaj dalej »