Respect My Way

HISTORIE

Rozmowa 11

Kierowca: Rafał Jękot

Dlaczego zdecydował się Pan zostać kierowcą?

Bardzo lubię bywać w różnych miejscach, podróżować. Ta praca mi to umożliwia. Jako dziecko interesowałem się wielkimi pojazdami, dopytywałem o ich wymiary i ciężar – im większe, tym ciekawsze! Już piąty rok jestem  zawodowym  kierowcą i prowadzę zestaw – ciągnik i naczepę. 

Jakie widzi Pan plusy w tym zawodzie?

Nie czuję monotonii, nie powielają się schematy. Poznaję dużo nowych osób i bywam w nowych miejscach – to dodaje mi energii. Nie mam w pracy nudy.

Co uznałby Pan za minus w zawodzie kierowcy?

Często zdarzają się kontrole na trasie. Stresują mnie wysokie mandaty. Co prawda jeszcze nigdy nie dostałem wysokiej kary, ponieważ jeżdżę przepisowo, ale sama świadomość tak wysokich mandatów mnie stresuje. 

Czy jest historia, którą chciałby Pan opowiedzieć?

Bardzo dużo osób jest pomocnych na trasie. Mam w większości dobre doświadczenia. Kilka lat temu zimą zakopałem się ciężarówką w śniegu. Pomógł mi kierowca osobowego auta. Na dodatek sam zaproponował, że pojedzie na stację po linkę holowniczą. Pan nawet odmówił przyjęcia upominku. Wspomniał, że kiedyś sam pracował jako kierowca i wie ile warta jest pomoc na trasie. To dodało mi sił i podbudowało wiarę w dobrych ludzi!

Pozostałe historie

Rozmowa 29

Kierowca: Jarosław Frej Co pana skłoniło do zostania kierowcą zawodowym? Myślę, że zadziałały dwa aspekty.

Czytaj dalej »

Rozmowa 28

Kierowca: Krzysztof Kubiak Co Pana skłoniło, żeby zostać zawodowym kierowcą? Ja mam 66 lat, ten

Czytaj dalej »

Rozmowa 27

Kierowca: Karolina Jaśkowska Jak to się stało, że zdecydowała się Pani na pracę jako kierowczyni

Czytaj dalej »